Wykłady po włosku

W ostatnim miesiącu klasy włoskie wzięły udział w dwóch wykładach tematycznych.

Najpierw klasa 3e udała się na Wydział Prawa i Administracji UŚ, aby wziąć udział w spotkaniu z Profesorem Gustavo Piga z Uniwersytetu Tor Vergata w Rzymie, który zaznajomił uczniów z ofertą edukacyjną i warunkami studiowania we Włoszech oraz wygłosił wykład na temat globalizacji i interdyscyplinarności nauki w języku włoskim i angielskim.

Następnie klasy 1e, 1f, 2e i 3e miały okazję wysłuchać wykładu na temat ciekawostek związanych z Italią. Dzięki Pani dr Justynie Krawczyk z Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych przy Politechnice Śląskiej mogliśmy m.in. odkryć sekrety produkcji czekoladek baci Perugina, poznać prawdziwą historię kochanków z Werony i zobaczyć wnętrze tajemniczych trulli.