Maczek bliżej Australii

Współpraca IV LO z szkołą językową PROJECT nie trwa długo, ale jest bardzo owocna. Dzięki niej w ubiegłym roku szkolnym uczniowie Maczka mieli możliwość uczestniczenia w Międzynarodowej Konferencji Edukacyjnej (podczas tej konferencji Magda Karpf z 2E wygrała tygodniowy kurs angielskiego na Malcie!) oraz wyjeździe do szkoły językowej w Wielkiej Brytanii. Obecny rok szkolny przyniósł nam kolejną atrakcję. We wtorek, 3 października, odwiedził nas lektor szkoły PROJECT, native speaker z Australii. Klasy 2E i 2A uczestniczyły w prowadzonych przez niego zajęciach. Thomas opowiadał o swoim kraju, jego historii, przyrodzie i życiu w Perth, z którego pochodzi. Prezentacja była bardzo ciekawa - dowiedzieliśmy się, że życie w Australii jest pełne atrakcji, ale też i niebezpieczeństw (te straszne węże, pająki, krokodyle i rekiny!) Mamy nadzieję, że Thomas jeszcze nas odwiedzi.