Pracowity tydzień klasy 2D

Miniony tydzień przyniósł uczniom 2D wiele wrażeń. W poniedziałek 25 września jako wolontariusze na katowickim rynku pomagali organizatorom III Dnia Aktywnego Seniora. Środa była dniem otwartym Wydziału Filologicznego UŚ. Klasa wzięła udział w wykładzie prof. dr hab. Iwony Loewe "Językoznawca w ogrodzie. O naukowej uprawie i pielęgnacji słowa". Następnie, wraz z dr Katarzyną Sujkowską-Sobisz, zajmowała się tematem "Ewolucja czy rewolucja - kryterium autorytetu a poprawność językowa". Ostatnią godzinę pobytu na uczelni stanowiły zajęcia w grupach: część klasy wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez dr  Agnieszkę Biały "Znaki ukryte w książce - o sygnowaniu starych druków i egzemplarzy bibliofilskich", a pozostali uczniowie wzięli udział w wykładzie dr. Piotra Gorlińskiego-Kucika "Science fiction, czyli marzenie o nowym człowieku".  Ostatnią atrakcją tygodnia były obchody Dnia Chłopca - quizy i drobne prezenty przygotowane przez dziewczyny, a do tego wspólne jedzenie pizzy.