Maczek w Centrum Symulacji Medycznej

19 i 20 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w kolejnych warsztatach w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W zajęciach uczestniczyły klasy: 2b i 3e - rozszerzające wiedzę z biologii, wraz z opiekunami.

Do naszej dyspozycji były sale symulacyjne: operacyjna, porodowa, pediatryczna i intensywnej terapii. W symulatorze ambulansu każdy mógł wczuć się w atmosferę akcji ratunkowej, a podczas sesji symulacyjnych poznawaliśmy podstawowy sprzęt medyczny: aparaty do znieczulenia, respiratory, defibrylatory, kardiomonitory czy laryngoskopy.

Trening samodzielnego podejmowania decyzji, a także prowadzenia działań w warunkach imitujących rzeczywiste środowisko pracy w zawodach medycznych jest dla studentów bezcenny. Centrum Symulacji Medycznej jest nowoczesnym i imponującym ośrodkiem, odpowiedzią na potrzeby współczesnej edukacji medycznej. Dla nas to doskonałe miejsce do poszerzania wiedzy biologicznej i do „przymiarki” pod kątem podejmowania w przyszłości studiów medycznych.

Zapraszamy do galerii.