DZIEŃ OTWARTY W WYŻSZEJ SZKOLE TECHNICZNEJ W KATOWICACH

W dniu 31 maja 2017 roku (środa) w godz. 9.30 – 14.00 w siedzibie Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach będzie miał miejsce drugi w tym roku Dzień Otwarty.

Tradycyjnie w ramach tego wydarzenia pracownicy oraz studenci WST zaprezentują odwiedzającym ofertę dydaktyczną wszystkich oraz warunki rekrutacji.  Trochę naukowo, trochę rozrywkowo przedstawimy  smak studenckiego życia. Przyszłym studentom otworzymy drzwi sal wykładowych, laboratoriów oraz pracowni warsztatowych, w których prowadzone są zajęcia.

Zainteresowani studiami mogli skorzystać z wyjątkowych promocji, a także uczestniczyć w bezpłatnych  warsztatach modowych bądź rysunkowych, które specjalnie na ten dzień przygotowaliśmy – zapisy on-line na stronie http://dniotwarte.wst.pl . Wszystkie wykonane w trakcie warsztatów projekty zostaną ocenione przez naszą kadrę akademicką, a najciekawsze – nagrodzone.

To również świetna okazja do rozmów z wykładowcami oraz studentami, którzy chętnie odpowiedzą na pytania np.:  jak się studiuje, czy kadra jest bardzo wymagająca, czy poza nauką Uczelnia również organizuje jakieś wydarzenia, imprezy i eventy dla  młodzieży itp.

PROGRAM DNIA OTWARTEGO

31 MAJ 2017 R.

9.30 – 10.00

Aula B0 Rozpoczęcie II Dnia Otwartego, przedstawienie pełnej oferty Wydziału Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych, warunków studiowania oraz zwiedzanie Uczelni.

10.00 – 11.30

Warsztaty, których celem jest pobudzenie kreatywności i aktywności uczestników:

Warsztaty rysunkowe – warsztaty z rysunku odręcznego: uczestnicy zapoznają się z podstawami rysunku ołówkiem na podstawie studium martwej natury. Warsztaty  skierowane są do wszystkich niezależnie od ich poziomu zaawansowania.

Warsztaty modowe - uczestnicy będą mogli wczuć się w rolę stylisty i pod okiem fachowca odkryją tajniki projektowania. Tematem zajęć będzie zaprojektowanie kolekcji inspirowanej miastem – street style.

12.00

Zaprezentowanie najciekawszych projektów wykonanych w trakcie warsztatów.  Nagrodzenie zwycięzców.

14.00

Zakończenie Dnia Otwartego