Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Urzędzie Statystycznym w Katowicach 2017

W dniu 18 maja 2017 r.uczniowie klasy 1c wzięli udział  w  Dniu Otwartym w Urzędzie Statystycznym w Katowicach  pn. "Bądź dobrze poinformowany - skorzystaj z usług zmodernizowanego Informatorium Statystycznego" w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich.  W trakcie spotkania uczniowie zapoznali się z działalnością Informatorium Statystycznego,  zmodernizowanego w ramach projektu „System Informacyjny Statystyki Publicznej -2 (SISP-2)", współfinansowanego z  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa - Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka.  Dzień Otwarty był okazją do zapoznania się z funkcjonalnością Portalu Edukacyjnego oraz wybranych baz danych  statystyki publicznej – Banku Danych Lokalnych oraz Portalu Geostatystycznego. Podczas spotkania uczniowie poznali sposoby wyszukiwania danych, jak również generowania kartogramów, kartodiagramów, wykresów i raportów na podstawie wybranych danych statystycznych.

Działania w zakresie organizacji przedsięwzięcia koordynował Śląski Ośrodek Badań Regionalnych, którego przedstawiciele wystąpili także w roli prelegentów. Wydarzeniu towarzyszył pokaz filmów prezentujących produkty statystyczne powstałe w wyniku wykorzystania Funduszy Europejskich.