Dzień Zdrowia w Maczku 20.04.2017r

W Dniu Zdrowia (20.04 2017) w Maczku dużo się działo!

Był wykład dr Jolanty Markowskiej, która w piękny sposób przybliżyła klasom pierwszym medyczne, moralne, etyczne i inne aspekty związane z pomocą ludziom ciężko chorym. Pani Doktor przekazaliśmy zebrane dary dla Hospicjum Cordis. Klasy drugie i trzecie spotkały się z dr Mariolą Czajkowską  i studentkami ze ŚUM, które omówiły profilaktykę raka szyjki macicy, piersi i jąder. Na fantomach pokazały jak przeprowadzić samobadanie, aby uniknąć tych nowotworów lub wykryć je we wczesnym stadium. Dzięki Paniom z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Katowicach wiele osób sprawdziło jak wygląda świat przez alko i narkogogle.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się badania smokolajzerem.

Na sali gimnastycznej odbył się Szkolny Turniej Siatkówki - 12 zespołów w składach mieszanych walczyło o nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Wygrali:Weronika Nalewajka, Magdalena Kwaśniok, Mikołaj Zając i Wojciech Pentak. Były plakaty o zdrowiu i cała szkoła częstowała się zdrowymi jabłkami, a Kuba Silski z IId  podsumował te działania zgrabnym wierszem.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i życzymy duuuużo zdrowia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sunday the 20th.