VII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Włoszech oraz Dzień Włoski

Dnia 5  kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Włoski, który obfitował w wiele atrakcji, zarówno dla naszych uczniów, jak i dla zaproszonych gości. Uczniowie klas 1e, 2e i 3e wzięli udział w wykładzie dr Małgorzaty Puto, mgr Aleksandry –Żłobińskiej Nowak oraz mgr Dominiki Dykty z Uniwersytetu Śląskiego pt. „Kobiety w kulturze włoskiej”. Odwiedziły nas również nasze absolwentki: Maria Kozłowska, Magda Wychowałek i Nikol Waląg, które opowiedziały uczniom o swoich wrażeniach na pierwszym roku italianistyki na UŚ. Oprócz tego wybrani uczniowie z klasy 1e przygotowali na korytarzach stoiska z pytaniami na temat kultury, historii i geografii Włoch dla wszystkich uczniów. Trzy pierwsze miejsca w tym konkursie zdobyli kolejno: Maciej Kuliński (kl.1e), Sylwia Ciupek (kl.1e) oraz Natalia Wrocławska (kl.2d) i Julia Brycka (kl.1e). Zwycięzcy otrzymali w nagrodę włoskie produkty do degustacji. Dziękujemy za włączenie się do zabawy, szczególnie klasom 3e i 2d, które były najliczniej reprezentowane.

Ponadto w ramach Dnia Włoskiego nasza szkoła była organizatorem VII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Włoszech, na który przybyli przedstawiciele z 12 szkół z całego województwa śląskiego. Po etapie pisemnym do ścisłego finału weszło 5 szkół. Po niezwykle trudnym etapie ustnym zwyciężyli reprezentanci VI LO im. J. Długosza z Katowic, drugie miejsce przypadło w udziale uczniom IV LO im. KEN z Bielska-Białej, a trzecie - przedstawicielom I LO im. M. Kopernika z Bielska-Białej. Nasi uczniowie nie uczestniczyli w tym roku w rywalizacji z innymi szkołami, ale już wkrótce będą mogli spróbować swoich sił indywidualnie w etapie wewnętrznym tego konkursu.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali niezwykle cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez naszych sponsorów: Szkołę Języków Obcych Profi-Lingua z Katowic, Szkołę Języków Obcych Empik School z Katowic, Szkołę Języków Obcych Lingua City z Katowic, księgarnię Matras oraz Radę Rodziców naszej szkoły.

Dziękujemy uczestnikom, sponsorom oraz wszystkim uczniom, którzy włączyli się w przygotowanie tego ogromnego przedsięwzięcia.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Sunday the 20th.