Jak działa ludzkie ciało

„Ludzkie ciało to cud sprzeczności. Jest proste, a zarazem złożone, wrażliwe a jednocześnie wytrzymałe.”

17 marca uczniowie klas Ie, IIb2 i IIe zwiedzili niezwykle kontrowersyjną wystawę BODY WORLDS VITAL, najliczniej odwiedzaną na świecie naukową ekspozycję, autorstwa dr. Gunthera von Hagensa. Mogliśmy odkrywać tajniki anatomii i fizjologii ludzkiego ciała oglądając prawdziwe, wypreparowane ciała osób które kiedyś żyły, tzw. plastynaty. Wystawa pokazuje ludzki organizm w zdrowiu i chorobie, uświadamia jakim uszkodzeniom ulegają nasze narządy w wyniku niezdrowego stylu życia. Nie ma lepszej profilaktyki jak na własne oczy zobaczyć co dzieje się z nami „od środka” gdy nie szanujemy swojego ciała. Podziwialiśmy także potencjał ludzkiego ciała w ruchu, jego nieskazitelną formę i złożone funkcje.

Warto wiedzieć, że większość eksponatów przygotowano w laboratorium plastynacji w Gubinie, powstały z ciał przekazanych za życia przez dawców.