Święto liczby PI - bicie rekordu Polski rozwinięcia liczby PI

14 marca uczniowie IV LO brali udział w Pikniku Matematycznym w Centrum Nauki Kopernik. Piknik był podsumowaniem III edycji programu mPotęga, w którym braliśmy udział - IV LO wygrało grant na realizację programu matematycznego "Alfabet matematyki". W czasie trwania pikniku uczniowie wysłuchali wykładu poświęconego historii poszukiwań rozwinięcia liczby PI. Jednak najważniejszym wydarzeniem był udział w biciu rekordu Polski rozwinięcia liczby Pi stworzonego z łańcucha uczniów. Rekord został pobity!!! Łańcuch liczył 149m a tworzyło go ok 330 osób. Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzania Centrum Nauki Kopernik. Poza biciem rekordu, uczestnicy Pikniku mogli rozwijać pasję do matematyki na przygotowanych dla nich stanowiskach z grami, łamigłówkami i doświadczeniami matematycznymi.

Drugą odsłoną święta liczby PI w murach szkoły, było przygotowanie przez uczniów eksponatów związanych z liczbą Pi oraz wspaniałych plakatów, które udekorowały szkołę.

Zdjęcie nr 1 pochodzi ze strony rekordPI