Urząd Statystyczny - Dzień Otwarty 2017

9 oraz 10 marca uczniowie z klas 1b, 1c, 1e oraz 3a uczestniczyli w Dniach Otwartych Urzędu Statystycznego w Katowicach. Program wizyty obejmował bloki tematyczne:
organizacja i zadania statystyki publicznej, badania ankietowe, zakładanie działalności gospodarczej – rejestr Regon, klasyfikacja PKD, podstawowe metody wizualizacji danych z wykorzystaniem arkusza kalkulacyjnego Excel oraz podstaw VBA dla aplikacji.
Praktycznie uczniowie mogli nauczyć się wykorzystania zasobów informacyjnych statystyki publicznej: Portalu Geostatystycznego, Aplikacji - Wskaźniki Zrównoważonego Rozwoju.
Wizycie w Urzędzie Statystycznym towarzyszyła wizyta w Informatorium Statystycznym oraz wystawa „Potencjał województwa śląskiego wczoraj i dziś w świetle publikacji statystycznych”.