Wykład "Kalendarz i Matematyka"

13 lutego uczniowie klasy 1c uczestniczyli w zajęciach z programowania robotów LEGO MINDSTORMS - "Żyroskop i figury geometryczne". Warsztaty poprowadziła Pani dr Jolanta Sobera pracownik naukowy Instytutu Matematyki,  w ramach współpracy naszego liceum z Uniwersytetem Śląskim. Uczniowie w czasie zajęć praktycznie mogli sprawdzić napisane przez siebie fragmenty programów, by roboty poruszały się po liniach tworzących figury geometryczne.

Po warsztatach z programowania uczniowie udali się na zwiedzanie Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej (CINiBA), gdzie  zostali oprowadzeni po salach i dowiedzieli się jak można korzystać z zasobów biblioteki, zarówno stacjonarnie jak również w formie elektronicznej.

W czasie pobytu w murach uniwersytetu uczniowie uczestniczyli  także w wykładzie, który wygłosił  Pan dr hab. Mieczysław Kula " Kalendarz i Matematyka".  Podczas wykładu zostały omówione podstawowe systemy kalendarzowe: kalendarz juliański i gregoriański, wieczny kalendarz. W wykładzie uczestniczyła również klasa 2a

Wednesday the 24th.