Italofonia 2017

                     

W dniu 02.02.2017 klasy 1e i 2e miały okazję uczestniczyć w Italofoniispotkaniu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, promującym język włoski, organizowanym przez Instytut Języków Romańskich i Translatoryki.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji był karnawał („Viva, viva il carnevale!”). Uczniowie mieli okazję wysłuchać interesujących prezentacji na temat zwyczajów karnawałowych we Włoszech, przygotowanych przez studentów IV roku specjalności język włoski: program tłumaczeniowy. Wykłady obejmowały tematykę dotyczącą różnych form świętowania w wybranych rejonach Włoch oraz charakterystykę i pochodzenie masek i postaci karnawałowych. Na koniec uczniowie wspólnie zaprojektowali własne maski i postacie włoskiego karnawału, a reprezentanci szkół wzięli udział w podsumowującym quizie. Nasi uczniowie znowu zajęli miejsce na podium. Było jak podczas prawdziwego karnawału: kolorowo i radośnie.

Opiekę merytoryczną nad tegoroczną Italofonią i warsztatami sprawowali dr Aneta Chmiel, mgr Barbara Janikula oraz mgr Alexander Karpuk.

Warto zaznaczyć, że to już nasze drugie w tym roku szkolnym wykłady po włosku na Uniwersytecie Śląskim. W grudniu uczniowie tych samych klas wzięli udział w wykładzie pt. Zwyczaje świąteczne Włochów, przygotowanym przez dr Małgorzatę Puto, dr Aleksandrę Żłobińską–Nowak i mgr Dominikę Dyktę z Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki UŚ.

Zapisz


Tomasz Biliński & Małgorzata Ruchała dla IVLO w Katowicach © 2006
FreshJoomlaTemplates.com
.