Wykład - Stalking, cyberbullying, trolling, flaming... Agresja w sieci.

2.02.2017r wszyscy uczniowie IV LO w Katowicach uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez Panią dr Barbarę Wolek-Kocur. Tytuł wykładu: Stalking, cyberbullying, trolling, flaming... Agresja w sieci. Wykład wyjaśniał przyczyny i przedstawiał skutki agresji mającej swe źródła w świecie cyfrowym. Pani Doktor odnosząc się do przykładów, w bardzo łatwy sposób mówiła  na temat niebezpiecznych zachowań młodzieży w sieci dotyczących zostawiania informacji o sobie. Całość była merytorycznym wystąpieniem, opartym na psychologii mediów, wzbogaconym licznymi przykładami (w postaci grafik, printscreen’ów, plików video itp.), przedstawionymi w  bardzo obrazowy sposób.

Wykład odbył się w ramach cyklu "Ciekawa lekcja" - Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy.

Friday the 28th.