Wyniki konkursu - Matematyka - Lubię To!

I miejsce - Adrianna Szymańska - klasa1e  II miejsce - Aleksandra Schejbal - klasab2d  III miejsce - Jula Stadler - klasa 1c  wyróżnienie - Oliwa Nit Klasa 3a

I miejsce - Ada Szymańska - 1e                       II miejsce - Aleksandra Schejbal - klasa 2d       III miejsce - Julia Stadler - klasa 1c          wyróżnienie - Oliwia Nit klasa 3a

Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Stanisława Maczka w Katowicach wzięli udział w KONKURSIE MATEMATYCZNO-PLASTYCZNYM „Matematyka - Lubię to!”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego „Matematyka - Lubię to!” jest Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach:
a. etap I - szkolny,
b. etap II - finał ogólnopolski.

Zadaniem uczestników Konkursu było zilustrowanie dowolną techniką pracy plastycznej na temat „Matematyka - Lubię to!”. Każdy uczestnik Konkursu wykonywał własnoręcznie (bez pomocy osób trzecich) pracę na płaszczyźnie w dowolnej technice (malarskiej, rysunkowej, graficznej, mieszanej), w formacie A4 lub A3. Każdy uczestnik Konkursu nadawał tytuł swojej pracy, dodatkowo mógł dodać krótki opis.

Prace były ocenione pod względem:
- zgodności z tematem,
- kreatywności w realizacji tematu i zastosowanych technik,
- walorów artystycznych i estetycznych

Komisja konkursowa w naszej szkole po długich naradach wyłoniła zwycięską pracę etapu szkolnego:

I miejsce zdobyła praca Adrianny Szymańskiej z klasy 1e - praca została wysłana by wziąć udział w konkursie ogólnopolskim - ogłoszenie wyników 16 styczna 2017r.
II miejsce - Aleksandra Schejbal - klasa 2d
III miejsce - Julia Stadler - klasa 1c