Młodzież Maczka w Politechnice Śląskiej

W piątek 16 grudnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach dydaktycznych na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W zajęciach uczestniczyły klasy: 2b-1 i 2b-2, tj. klasy o profilu biologiczno-chemicznym wraz z opiekunami. Uczniowie mogli dowiedzieć się o odpadach i urządzeniach stosowanych w sortowaniu i recyklingu, poznać podstawowe etapy oczyszczania ścieków, poznać rolę energetyki jądrowej w świecie i Europie oraz technologie stosowane w elektrowniach jądrowych, dowiedzieć się co nas truje i z czego składają się spaliny, dowiedzieć się co w DNA piszczy. Ponadto uczniowie mogli uczestniczyć w eksperymentach i pokazach doświadczalnych.