Liga Mistrzów - Genius Logicus

25 listopada uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach mieli możliwość wzięcia  udziału w LIDZE MISTRZÓW w konkursie dodatkowym zawodów logicznych Genius Logicus. Zawodnikami byli Marta  Okoń z klasy 3c oraz Daniel Szeja z 2a.

Marta w roku szkolnym 2015/2016 zdobyła 2 miejsce w rankingu krajowym międzynarodowych zawodów, Daniel - był w pierwszej piątce.

Zaproszenie również otrzymał Michał z byłej 3c - absolwent szkoły. Michał w roku szkolnym 2015/2016 zajął 1 miejsce w rankingu krajowym.

Uczniowie rozwiązywali test z pomiarem czasu - 45 minut. Zadania były o różnym stopniu trudności. Dotyczyły zagadnień z logiki, prawdopodobieństwa, układów równań, stosowania strategii. Uczniowie mogli wykazać się szybkim logicznym kojarzeniem faktów.