Nasza młodzież w Politechnice Śląskiej

W piątek 18 listopada 2016 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach dydaktycznych na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W zajęciach uczestniczyły klasy: 2b-1 i 2b-2, tj. klasy o profilu biologiczno-chemicznym wraz z opiekunami. Uczniowie mogli poznać zasady wentylacji budynków, poznać historię wodociągów i kanalizacji od czasów zamierzchłych do dnia dzisiejszego oraz współczesne rozwiązania techniczne, poznać początek rozwoju i zasadę działania  maszyn parowych, poznać fakty i mity dotyczące niskiej emisji, poznać powiązania pomiędzy procesami zachodzącymi w przyrodzie, a wpływem działalności człowieka na środowisko. Ponadto uczniowie mogli uczestniczyć w eksperymentach i pokazach doświadczalnych.

_______________________________________________________________________________________________________________________

Friday the 28th.