Lekcje statystyki publicznej

8 oraz 10 listopada uczniowie klas pierwszych IV LO uczestniczyli w lekcjach statystyki publicznej na terenie szkoły. Lekcje prowadziły: Pani Renata Włodarska oraz  Pani Jolanta Pasek  - z Urzędu Statystycznego w Katowicach. Tegoroczna lekcja dotyczyła Turystyki w województwie śląskim. Uczniowie mogli dowiedzieć się o danych zgromadzonych od podmiotów zajmujących się usługami hotelarskimi. Dane te były zaprezentowane w różnoraki sposób, dzięki czemu uczniowie poznali różne typy przedstawiania i prezentacji danych statystycznych. Dodatkowo uczniowie zostali zapoznani z informacjami jakie mogą znaleźć na stronach Głównego Urzędu Statystycznego oraz Urzędu Statystycznego w Katowicach. W bardzo ciekawy sposób prowadzące pokazały jak można korzystać z wyszukiwarki w BDLu - Banku Danych Lokalnych. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali aktualne infografiki dotyczące Turystyki w województwie śląskim oraz Światowego Dnia Turystyki.

Sunday the 25th.