Klikam I Wiem - Edycja VIII

Już po raz kolejny, uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach, uczestniczyli w programie edukacyjnym "Klikam i Wiem". Jest to program opracowany przez Urząd Statystyczny w Katowicach. Tym razem w programie uczestniczyły klasy: 3c i 2d. W każdym semestrze odbywa się jedna edycja, w naszej szkole to już szósta.

Program przeznaczony jest dla każdego, w szczególności dla młodzieży szkolnej. Celem projektu jest wykształcenie umiejętności korzystania ze stron internetowych statystyki publicznej jako źródła danych statystycznych oraz nauka ich podstawowej interpretacji. Każda edycja składa się z dziesięciu zadań polegających na udzieleniu odpowiedzi na pytania, które oparte są wyłącznie na informacjach z serwisu internetowego Głównego Urzędu Statystycznego i Urzędu Statystycznego w Katowicach.

Klikam i wiem