Pogrzeb Kapitana Józefa Zwierzyńskiego

13 września młodzież naszej szkoły wraz ze sztandarem i pod opieką nauczycieli uczestniczyła w uroczystościach pogrzebowych kapitana Józefa Zwierzyńskiego.
Kpt. Zwierzyński żołnierz Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie przeszedł cały szlak bojowy z I Dywizją Pancerną pod dowództwem gen. Stanisława Maczka. Po powrocie do kraju włączył się do jego odbudowy ze zniszczeń wojennych. Pan Józef-wielki Przyjaciel młodzieży podczas spotkań ze swadą opowiadał o swoich przeżyciach podczas wojny, ale też o konieczności wytężonej pracy dla Ojczyzny. Patriotyzm miał bowiem dla Niego dwojaki wymiar-walki, kiedy była taka konieczność, ale i pracy, kiedy ta walka się kończyła.
Po uroczystej mszy św. w katedrze Chrystusa Króla kondukt żałobny w asyście wojskowej z jednostki pancernej ze Świętoszowa udał się na cmentarz przy ul. Sienkiewicza. Tam z honorami wojskowymi został pochowany jeden z ostatnich już bohaterów II wojny światowej.
Zostały nam po Nim pamiątki, które kpt. Zwierzyński przekazał naszej szkole. Zostały zdjęcia, taśmy nagranych z Nim rozmów, wspomnienia wspólnych wyjazdów na uroczystości Maczkowskie.
Pożegnaliśmy niezłomnego Żołnierza, Przyjaciela szkoły, niezrównanego gawędziarza i uroczego Człowieka.