Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

Hymn „Gaudeamus igitur” rozpoczął inaugurację nowego roku szkolnego 2016/2017 dla młodzieży klas pierwszych i drugich naszej szkoły. Jak co roku gościliśmy w murach Uniwersytetu Śląskiego, z którym od kilku lat współpracujemy. W auli Wydziału Prawa i Administracji młodzież naszej szkoły przywitali: Pani Dyrektor IV LO im. gen. Stanisława Maczka, Katarzyna Ziemiec oraz dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski, prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej. Wykład inauguracyjny „Po co nam państwo prawa” wygłosił dr hab. Jacek Barcik. Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Atmosfera wyższej uczelni pozwoliła nam przeżyć pierwszy dzień nowego roku szkolnego wyjątkowo uroczyście.

Uczniowie klas trzecich przywitali nowy rok szkolny w nie mniej uroczystej atmosferze w auli naszej szkoły.

Nauczyciele i uczniowie to dwie uzupełniające się zmienne: żadna nie byłaby tym, czym jest bez tej drugiej” – powiedział Jonathan Edwards. U progu nowego roku szkolnego życzymy Wam, aby obie zmienne w naszej szkole pięknie matematycznie się uzupełniały a nauka była owocna i przyjemna.