Festiwal Szkoły z Klasą 2.0

19 maja w naszej szkole miał miejsce festiwal Szkoły 2.0. Poświęcony był zapoznaniu uczniów i całej społeczności szkolnej z programem edukacyjnym w jakim braliśmy jako Szkoła udział w roku szkolnym 2015/2016. Zespół 2.0 w składzie: Pani Dyrektor Katarzyna Ziemiec – realizowała ścieżkę Maczek w Sieci oraz  5 nauczycieli:  Pani profesor Katarzyna Trajdos – matematyka – koordynator projektu – ścieżka Uczniowskie Forum Naukowe z klasą 2c, Pani profesor Kinga Thiel – matematyka – ścieżka Odwrócona lekcja oraz Uczymy innych z klasą 1b2, Pani profesor Elżbieta Bożek – fizyka – ścieżka Uczymy innych oraz Odkrywaj, eksperymentuj, dociekaj z klasą 2c, Pan profesor Dariusz Krzyżewski - język włoski – ścieżka Projekt z klasą – klasa 2e oraz Pani profesor Martyna Lubczyk - język polski – ścieżka Czytaj ze zrozumieniem z klasą 3d.

Celem programu jest żeby szkoła była miejscem ciekawej i mądrej edukacji, żeby uczniowie chcieli i lubili się uczyć, a nauczyciele chcieli i lubili uczyć. Żeby szkoła była żywą społecznością współpracujących ze sobą nauczycieli, uczniów i rodziców. Żeby nie była nudna i smutna.

Mamy nadzieję, że realizując ścieżki tak właśnie się stało.

W czasie festiwalu uczniowie biorący udział w realizacji ścieżek opowiadali czego nauczyli się,  jak wyglądała praca, podział obowiązków oraz jakie wynieśli korzyści z udziału w tym programie. Dekoracje przygotowali uczniowie klas 1b1, 1d, 1e.  Prezentacja