Wigilie przy europejskich stołach 2014

W czwartek, 18 grudnia, już po raz szósty odbył się w naszej szkole konkurs:"Wigilie przy europejskich stołach". Kilka tygodni wcześniej każda klasa pierwsza i druga wylosowała jeden kraj należący do Unii Europejskiej. Zadaniem uczniów było przygotowanie typowych potraw światecznych wybranego kraju. Jak co roku wszyscy stanęli na wysokości zadania. Pięknie przystrojone stoły aż uginały się od pyszności. Jury, w skład którego weszli: pani dyrektor Katarzyna Ziemiec, pani profesor Martyna Lubczyk, oraz Ojciec Damian Dybała, długo zastanawiało się przed podjęciem decyzji. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła klasa I b (Grecja), drugie - klasa I b (Węgry), a trzecie - klasa II a (Hiszpania). Pani dyrektor wyróżniła też jedną osobę z każdej klasy, której potrawa była najsmaczniejsza. Konkurs połączony był z koncertem kolęd w różnych językach.