„Ciekawa lekcja” w Maczku

21 listopada 2014r klasa 1c i 2c wzięła udział w wykładzie z cyklu „Ciekawa lekcja” prowadzonym przez pracowników Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Celem zajęć było przybliżenie uczniom specyfiki wykładu akademickiego w możliwie atrakcyjnej formie. Wprowadzenie do wykładu poprowadził Pan Adrian Sas, który opowiedział o uczelni, zaś sam wykład prowadziła Pani Ewa Walewska – magister kulturoznawstwa, doktorantka w Instytucie Nauk o Kulturze Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. 

Pierwszy temat wykładu to: Wirtualne życie, wirtualne społeczności. Wykład podejmował problematykę codziennego funkcjonowania ludzi w wirtualnej rzeczywistości wraz z tożsamościowymi i społecznymi konsekwencjami zjawiska.

Drugi temat:  Jak twoje gadżety definiują cię jako konsumenta? Wykład prezentował zagadnienia dotyczące wpływu Sieci, aplikacji oraz skomputeryzowanych osobistych gadżetów na decyzje zakupowe ich użytkowników oraz wykształcanie się nowych trendów technologicznych. Wykład omawiał także sprzężone z tymi trendami najnowsze nurty w reklamie, które napędzają sprzedaż wspomnianych gadżetów.


Tomasz Biliński & Małgorzata Ruchała dla IVLO w Katowicach © 2006
FreshJoomlaTemplates.com
.