Integracja w Maczku 2014

W piątek 19.09.2014 r. odbyła się wycieczka integracyjna klas pierwszych. Uczniowie pod opieką pani Dyrektor Katarzyny Ziemiec oraz wychowawców i nauczycieli pojechali do Koszęcina.

Gospodarzem i głównym organizatorem byli uczniowie klasy II D, ubiegłoroczni zwycięzcy podobnej imprezy, którzy przygotowali szereg quizów i zabaw młodszych kolegów. Pierwszym zadaniem konkursowym było przedstawienie przygotowanej wcześniej prezentacji swojej klasy i jej profilu. Tutaj fantazja i poczucie humoru uczniów okazały się przeogromne.

Kolejnymi konkurencjami były zawody w przeciąganiu liny, bieg w worku, czy bieg z jajkiem na łyżce. Aby trochę ochłonąć i nabrać sił, wszyscy uczniowie mogli posilić się pysznymi kiełbaskami z grilla.

Po krótkiej przerwie rozpoczęła się zabawa w rytm muzyki, a po tańcach nastąpiła druga runda zawodów. Uczniowie tańczyli z balonikami w parach, przerzucali balony napełnione wodą,  jak również przelewali z zamkniętymi oczami wodę z butelki do butelki. Bardzo ciekawą konkurencją okazało się rysowanie karykatur wychowawców.  Na koniec każda klasa odpowiadała na pytania związane ze szkołą i nauczycielami. Ostatnim etapem było karaoke i wspólne tańce poszczególnych klas.

 Jury w składzie: pani Dyrektor Katarzyna Ziemiec - przewodnicząca, pani profesor Malwina  Łuksza, pani profesor Martyna Lubczyk oraz Kamila Bernasik z klasy II D ogłosiło wyniki rywalizacji. Zwycięzcą okazała się klasa I C (mat. – fiz.). Wyjazd był bardzo udany, pogoda i humory wszystkim dopisały.


Tomasz Biliński & Małgorzata Ruchała dla IVLO w Katowicach © 2006
FreshJoomlaTemplates.com
.