Spotkanie z panią Joanną Czechowską w ramach wykładu w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.

03.06.2014r. klasa 2a (profil dziennikarski) uczestniczyła w wykładzie z cyklu „Ciekawa lekcja”, który odbył się w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy. Zajęcia poprowadziła mgr Joanna Czechowska, nadkomisarz Policji w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie w której zajmowała się przestępczością narkotykową. Była również prowadzącą program W11-Wydział Śledczy produkowany przez TVN.

Podczas wykładu Pani nadkomisarz omówiła negatywne skutki brania narkotyków w kontekście własnych doświadczeń związanych z pracą w Wydziale ds. Zwalczania Przestępczości Narkotykowej. Wskazała również zagrożenia na które narażony jest młody człowiek podróżujący po kraju i świecie oraz udzieliła wskazówek jak się przed nimi zabezpieczyć.

Ponadto typowe wyobrażenia młodzieży na temat pracy w Policji oparte na filmach, serialach, literaturze skonfrontowane zostały z doświadczeniem osoby, która naprawdę pracowała w Policji, a która również współtworzyła kryminalny serial telewizyjny. Wykładowca opowiedziała jak naprawdę wygląda praca na planie filmowym oraz odpowiedziała na nurtujące uczniów pytania z tym związane.