Dyktando z języków obcych

We wtorek 27 maja gościliśmy uczniów z czterech gimnazjów katowickich (nr 1, 2, 9 i 18), jednego chorzowskiego (nr 3) i jednego tyskiego (nr 3). Gimnazjaliści przyjechali pod opieką swoich nauczycielek języków obcych, aby zmierzyć się z angielską i niemiecką ortografią. Tekst angielski najeżony był pułapkami językowymi, takimi jak: encountered, throughout, counsellor czy opportunities. Niemiecka wersja dyktanda również nie była pozbawiona zasadzek. Podczas gdy nauczyciele (prof. Ryszard Sowa i prof. Katarzyna Sobecka) sprawdzali prace, prof. Dariusz Krzyżewski oraz uczniowie klas 2E i 1A spotkali się z gośćmi, aby opowiedzieć, jak wygląda nauka w klasach językowych naszego liceum. Następnie pani dyrektor Katarzyna Ziemiec wręczyła nagrody zwycięzcom.

Zostali nimi:

- w dyktandzie z języka angielskiego:
1 miejsce - Karolina Budzińska z Gimnazjum nr 3 w Tychach
2 miejsce - Paulina Nowak z Gimnazjum nr 1 w Katowicach, Mirosław Mlonek z Gimnazjum nr 3 w Chorzowie
3 miejsce - Arkadiusz Klima z Gimnazjum nr 18 w Katowicach
- w dyktandzie z języka niemieckiego:
1 miejsce - Paulina Pastuszka z Gimnazjum nr 3 w Tychach
2 miejsce - Konrad Powała z Gimnazjum nr 1 w Katowicach