„Krzyżówko-Mat”

W dniu 27 marca 2014r odbył się turniej matematyczno logiczny „Krzyżówko – Mat”. Turniej był zorganizowany przez nauczycielkę matematyki p. Katarzynę Trajdos a skierowany do uczniów klas I naszej szkoły. W turnieju brała udział jedna lub dwie drużyny reprezentująca klasę, w skład drużyny wchodziły trzy osoby.Turniej składał się z III części:

  • Prezentacja klasy związana z profilem i matematyką
  • Rozwiązywanie drużynowe „Mega krzyżówki”
  • Rozwiązywanie indywidualne testu – składającego się z zadań logicznych.          

W I etapie uczniowie prezentowali swoją klasę, mógł to być plakat, wiersz czy prezentacja ustna. Ta część turnieju była oceniana przez komisję w składzie : mgr Katarzyna Trajdos, mgr mgr Elżbieta Kasprzyszak oraz reprezentację Samorządu Szkoły: Agatę Famulok z klasy Ie oraz Sebastiana Gruszkę  z klasy Id.

II etap przewidywał rozwiązywanie drużynowe "Mega krzyżówki", którą  uczniowie otrzymali na planszach. Za każde poprawne rozwiązanie i wpisane hasło drużyna otrzymywała punkt. Ta część turnieju kończyła się w momencie oddania pierwszej rozwiązanej  "Mega krzyżówki" lub po 45 minutach od rozdania prac. Drużyny, które nie rozwiązały w całości swoich krzyżówek, miały ocenioną tą ilość, która była poprawnie wpisana.

III etap-test. Każda osoba biorąca udział w turnieju otrzymała test do rozwiązania indywidualnie w czasie 45 minut.

Komisja konkursowa przyznała tytuł laureata turnieju matematycznego indywidualnie: I miejsce Jakub Adler, II miejsce Michał Duda, IIImiejsce Bobrzyńska Agata jak również laureata drużynowego dla klasy, która zdobyła maksymalną liczbę punktów: klasa Ic Jakub Adler, Wiktor Wawrzyniak, Kacper Sawczuk.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz  upominki, które ufundowała Rada Rodziców, oraz wydawnictwo LOGI – wydawca krzyżówek logicznych oraz obrazków logicznych ( http://www.obrazkilogiczne.pl/ ) .

Dodatkowo uczniowie naszej Szkoły przygotowali ciekawe plakaty dotyczące historii oraz ciekawostek związanych z liczbą PI. 


Tomasz Biliński & Małgorzata Ruchała dla IVLO w Katowicach © 2006
FreshJoomlaTemplates.com
.