III Maczkowski Wieczór Naukowców

31 marca miał miejsce w naszej szkole III Maczkowski Wieczór Naukowców. Tym razem wysłuchaliśmy dziesięciu wykładów.

Wieczór rozpoczął się wykładem prof. dr hab. Tadeusza Sławka pt. "Stoliczku nakryj się - edukacja w świecie wielkich zakupów". Po nim rozpoczeły się trzy równoległe bloki tematyczne.

W bloku interdyscyplinarnym młodzież wysłuchała trzech wykładowców Uniwersytetu Śląskiego. Dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek opowiedział "Jak słowa stają się czynami". Z kolei dr hab. Iwona Loewe mówiła o naukowej uprawie i pielegnacji słowa, a prof. dr hab. Ryszard Kaczmarek o Polakach służących w armiach niemieckich z XX wieku.

O tym czy Gender to problem prawdziwy, czy też stworzony opowiadał poseł Grzegorz Tobiszowski, a o roli NATO w dzisiejszym układzie geopolitycznym na przykładzie Ukrainy dyskutował ze słuchaczami poseł Zbyszek Zaborowski. Jednk największa dyskusja rozgorzała w czsie spotkania poświęconego karze śmierci, które poprowadził wiceprezes Związku Górnośląskiego Grzegorz Franki.

Położna Katarzyna Ostaszewska wygłosiła prelekcję pt. "Bądz świadomy swojego ciała. Badaj się sam". Ozdrowym stylu życia, a także roli sportu i rekraacji ruchowej w promocji zdrowia mówiła fizjoterapeutka Agnieszka Pajor. Dr n. med. Agnieszka Prymus opowiedziała zaś na pytanie, czy narkotyki naprawdę szkodzą.

Publiczność dopisała w każdym bloku tematycznym, a wszyscy wykładowcy nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

31 marca miał miejsce w naszej szkole III Maczkowski Wieczór Naukowców. Tym razem wysłuchaliśmy dziesięciu wykładów.

Wieczór rozpoczął się wykładem prof. dr hab. Tadeusza Sławka pt. „Stoliczku nakryj się – edukacja w świecie wielkich zakupów”. Po nim rozpoczęły się trzy równoległe bloki tematyczne.

W bloku interdyscyplinarnym młodzież wysłuchała trzech wykładowców Uniwersytetu Śląskiego. Dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek opowiedział „Jak słowa stają się czynami”. Z kolei dr hab. Iwona mówiła o naukowej uprawie i pielęgnacji słowa, a prof. dr hab. Ryszard Kaczmarek o Polakach służących w armiach niemieckich w XX wieku.

O tym, czy Gender to problem prawdziwy, czy też stworzony opowiadał poseł Grzegorz Tobiszowski, a o roli NATO w dzisiejszym układzie geopolitycznym na przykładzie Ukrainy dyskutował ze słuchaczami poseł Zbyszek Zaborowski. Jednak największa dyskusja rozgorzała w czasie spotkania poświęconego karze śmierci, które poprowadził wiceprezes Związku Górnośląskiego Grzegorz Franki.

Położna Katarzyna Ostaszewska wygłosiła prelekcję pt. „Bądź świadomy swojego ciała. Badaj się sam”. O zdrowym stylu życia, a także roli sportu i rekreacji ruchowej w promocji zdrowia mówiła fizjoterapeutka Agnieszka Pajor. Dr n. med. Agnieszka Prymus odpowiedziała zaś na pytanie, czy narkotyki naprawdę szkodzą.

Publiczność dopisała w każdym bloku tematycznym, a wszyscy wykładowcy nagrodzeni zostali gromkimi brawami.


Tomasz Biliński & Małgorzata Ruchała dla IVLO w Katowicach © 2006
FreshJoomlaTemplates.com
.