DZIEŃ IRLANDZKI W MACZKU

17 marca – dzień świętego Patryka sprawił, że w naszej szkole zrobiło się naprawdę kolorowo. Mnóstwo balonów w kolorach flagi irlandzkiej, zieleń na plakatach i koniczynkach, zielone stroje, zielono w niejednej głowie… Było też smacznie – wypieki przygotowane według irlandzkich przepisów i złote (czekoladowe) talarki były nagrodami za poprawne odpowiedzi na pytania dotyczące szmaragdowej wyspy. Przyjechali goście – nieco wyrośnięty LEPRECHAUN, urocza BANSHEE i inne sympatyczne irlandzkie stwory. Były prezentacje na temat Irlandii i jej sławnych aktorów i muzyków, były też piosenki. A komu należą się podziękowania za te wszystkie atrakcje? Uczniom – przede wszystkim z klas 1A, 1B i 1D. To oni je przygotowali. Ale również każdemu, kto w mniejszym lub większym stopniu włączył się do wspólnej zabawy robiąc dekoracje czy choćby nie zapominając o zielonym stroju. Dzień świętego Patryka’2014  przechodzi do historii. Co przygotujemy w przyszłym roku szkolnym?