Kolejne odwiedziny w Domu Dziecka

Papież Franciszek mówi: " Czy, kiedy daję jałmużnę, to upuszczam monetę nie dotykając ręki przyjmującego? A jeśli przypadkiem ją dotknę, to czy tylko nie musnę? Gdy daję jałmużnę, to czy potrafię patrzeć w oczy mojego brata lub siostry? Gdy wiem, że ktoś jest chory, to czy idę go odwiedzić? Pozdrawiam czule? Czy umiem przytulić chorych, starszych, dzieci? Czy może utraciłem sens pieszczoty? A zatem nie brzydź się ciała swojego brata, bo to nasze ciało! Według tego, jak postepujemy z tym naszym bratem czy siostrą, będziemy sądzeni".

Jako nauczyciele i uczniowie chcemy słuchać Papieża. Chcemy realizować jego słowa. Dlatego też delegacja maturzystek udała się do Domu Dziecka w Dąbrówce Małej, aby przekazać słodycze zebrane wśród dzieci okolicznych szkół.

Jesteśmy pełni podziwu dla sióstr, które ten Dom prowadzą.

Nastepna zbiórka dla Domu Dziecka na zakończenie naszych rekolekcji czyli w Wielką Środę.