Klikam i wiem

W dniu 25.02.2014r klasa Ic pod opieka p. Katarzyny Trajdos (nauczycielki matematyki) wzięła udział w III edycji programu edukacyjnego „Klikam i wiem” Urzędu statystycznego w Katowicach.

Celem programu jest kształtowanie umiejętności korzystania z zasobów danych statystycznych dostępnych na stronach internetowych statystyki publicznej. Dzięki temu przedsięwzięciu młodzież miała okazję poznać działalność statystyki publicznej, wydawnictw statystycznych i jednocześnie poszerzyć wiedzę o naszym regionie, Polsce i Unii Europejskiej. Materiał dodatkowo został wzbogacony o pomocne wskazówki oraz ciekawostki statystyczne.

Uczniowie rozwiązywali quiz korzystając z zasobów Urzędu statystycznego. Każda edycja quizu składa się z dziesięciu zadań polegających na udzieleniu odpowiedzi na pytania, które oparte są wyłącznie na informacjach z serwisu internetowego Głównego Urzędu Statystycznego i Urzędu Statystycznego w Katowicach. Każde zadanie zawiera pomocne wskazówki oraz jest wzbogacone blokiem "czy wiesz, że…" zawierającym odpowiednie do zadania ciekawostki statystyczne. Wyniki jakie osiągnęli były bardzo wysokie. 


Tomasz Biliński & Małgorzata Ruchała dla IVLO w Katowicach © 2006
FreshJoomlaTemplates.com
.