Podziękowania z Muzeum KL Auschwitz

Witam Szanowną Dyrekcję 4 Liceum w Katowicach. Nazywam się Sebastian Reczek i jestem przewodnikiem w Muzeum Auschwitz. Miałem zaszczyt oprowadzać Państwa wspaniałych, zrównoważonych, bardzo dojrzałych i inteligentnych uczniów aż dwa razy dzień po dniu 5 i 6 listopada, najpierw klasę humanistyczną, a na drugi dzień klasę o profilu biol.- chem. jeżeli się nie mylę. Muszę przyznać, iż Państwa uczniowie zarówno jedna jak i druga klasa zachwycili mnie jako przewodnika, historyka i człowieka zachowaniem, empatią, podejściem ludzkim do tej okrutnej tematyki itd. Mogę się o nich wypowiedzieć w samych superlatywach. W czasie oprowadzania mogłem skupić się na na swojej pracy (niestety nie wszyscy tacy są jak Państwa wspaniali uczniowie), przedstawić im swoje uczucia i przywiązanie również do tego Świętego Miejsca. Mam nadzieję, że również uczniowie przeżyli sentymentalnie te spotkania, odczuli magię tego największego cmentarza świata. Dziękuję Państwu za edukację i wychowywanie w ten sposób naszych uczniów. Jest to naprawdę dobra praca pedagogiczna. Prosiłbym o przekazanie moich słów uczniom obu klas, jak i proszę wyróżnić wychowawców i nauczycieli uczestniczących ze mną w zwiedzaniu Muzeum Auschwitz. Jest mi tym bardziej miło i dumny jestem, że są tak wspaniali uczniowie na Górnym Śląsku, bo ja pochodzę z Mysłowic i tam większą część mojego życia spędziłem, a w Katowicach mieszka moja rodzina mama i dwie siostry. Dziękuję Państwu jeszcze raz, a napisałem te parę słów ponieważ bardzo się wtedy przez dwa dni wzruszyłem. Prosiłbym o informację czy ten email do Państwa doszedł.

Z poważaniem mgr historii Sebastian Reczek.