Półfinał I Wojewódzkiego Turnieju Debat Oksfordzkich

W środę 16 października odbył się półfinał I Wojewódzkiego Turnieju Debat Oksfordzkich w obszarze Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Organizatorami były: Regionalny Ośrodek Doradztwa Nauczycieli WOM w Katowicach i Rybniku oraz Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis w Katowicach, natomiast gospodarzem było nasze liceum.

W półfinale turnieju udział wzięła młodzież z następujących szkół naszego województwa: I Społecznego LO im. Z. Herberta STO w Częstochowie, Społecznego LO im. W. Korfantego w Katowicach, Zespołu Szkół nr 2 w Jastrzębiu Zdroju i I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Uczestnicy bronili lub atakowali tezę:"Idea sprawiedliwego handlu jest utopią". W przerwie pomiędzy debatami pani Magda Lipiak z Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis w Katowicach przedstawiła prezentację dotyczącą Fair Trade.

Po burzliwych naradach jury wyłoniło zwycięzców:Zespół Szkół nr 2 w Jastrzębiu Zdroju oraz I Społeczne LO im. Z. Herberta STO w Częstochowie. Obie drużyny spotkają się podczas debaty finałowej 30 października w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach.


Tomasz Biliński & Małgorzata Ruchała dla IVLO w Katowicach © 2006
FreshJoomlaTemplates.com
.