Maczek zainaugurował nowy rok szkolny na Uniwersytecie Śląskim

Już po raz drugi nasza szkoła zainaugurowała nowy rok szkolny w murach Uniwersytetu Śląskiego. W piątek 6 września br. społeczność Maczka zebrała się w auli Wydziału Prawa i Administracji tej uczelni, aby wraz z Rektorem  i innymi osobistościami świętować powrót do nauki.

Uroczystość rozpoczęła się przy dźwiękach Gaudeamus igitur. Następnie zgromadzeni wysłuchali wystąpień dyrektora szkoły mgr Katarzyny Ziemiec oraz gospodarza JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesława Banysia.

Dr Sławomir Tkacz wygłosił bardzo ciekawy wykład naukowy nt. filozofii prawa.

Następnie głos zabrali przedstawiciele władz samorządowych miasta i województwa w osobach wiceprezydent Katowic Krystyny Siejnej oraz wicemarszałek Aleksandry Gajewskiej.

Wśród gości był też prorektor UŚ ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. Mirosław Nakonieczny oraz przedstawiciel Śląskiego Kuratora Oświaty wicekurator mgr Tadeusz Żesławski.

Niestety, na uroczystość nie dotarła Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas, która w ostatnim momencie odwołała swój udział ze względu na pilny wyjazd do Warszawy.

Istotnym momentem było ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz wręczenie im indeksów.