Światowy Dzień Zdrowia w Maczku

19 kwietnia obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem „Zdrowe bicie serca”, jego celem było zmniejszenie występowania zawałów serca i udarów mózgu poprzez podniesienie świadomości społeczeństwa na temat przyczyn i skutków nadciśnienia tętniczego, edukację zdrowotną w zakresie zapobiegania wysokiemu ciśnieniu krwi i jego powikłaniom, zachęcenie osób do regularnej kontroli swojego ciśnienia krwi.

Młodzież z klasy I B przygotowała prezentację multimedialną i prelekcję na temat profilaktyki chorób serca i wpływu stresu na organizm człowieka, u pani mgr H. Żyrek można było zasięgnąć konsultacji na temat sposobów radzenia sobie ze stresem, a pani higienistka prowadziła punkt mierzenia ciśnienia i udzielała porad w tym zakresie. Młodzież mogła poszerzyć swoją wiedzę zapoznając się z gazetką „Zdrowe bicie serca”, znajdującą się na parterze szkoły.