19 kwietnia 2013 - DZIEŃ OTWARTY W MACZKU

Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów i ich rodziców na spotkanie w Naszej Szkole z uczniami, Gronem Pedagogicznym i Dyrekcją oraz przyszłymi wychowawcami w godzinach od 15:00-18:00

Od godziny 15:00 do 18:00 uczniowie będą oprowadzali i udzielali informacji na temat Szkoły.

Czytaj więcej->szczegółowy harmonogram

piętro

wydarzenie

sala gimnastyczna

p

Wszyscy chętni mogą zobaczyć zajęcia z bosku i spróbować swoich sił pod kierunkiem nauczyciela wf mgr Łukasza Dziekana. Jednocześnie mgr Stefania Pasternak przeprowadzi turniej tenisa stołowego.

czytelnia

p

Panie bibliotekarki mgr Elżbieta Kasprzyszak i mgr Beatrycja Jędrzejec-Legutko przedstawią prezentację multimedialną biblioteki, oraz przeprowadzą konkurs literacki.

p

W pracowni informatycznej będzie można się chwilę rozerwać grając przeciwko uczniom naszego liceum w jedną z kultowych gier: Quake1 - z dodatkiem ezQuakeGL (gramy na mapach DM2, DM4, DM6 do 20 fragów), oraz Wolfenstein Enemy Territory (bez modów. Proponowane mapy to GoldRush lub BaseRace - misja na 20 minut).

6

p

Nauczyciel biologii mgr Ewa Korzeniowska będzie udzielała informacji na temat klasy Ib o profilu biologiczno-chemicznym. Będzie można poznać przyszłą wychowawczynię tej klasy nauczyciela j. ang. mgr Katarzynę Sobecką

8

p

Odbędzie się spotkanie nauczycielki j. polskiego mgr Beaty Lizoń-Jury z kołem redakcji gazetki szkolnej "Drobnym Maczkiem" - prezentacja pisma. Można także spotkać się z uczniami biorącymi udział w debatach.

11

p

Nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie mgr Andrzej Kozak pokaże izbę pamięci i opowie o patronie szkoły generale Stanisławie Maczku

aula

1

Występy artystyczne. O godz. 16:00 i 17:00 wystąpi zespół "Maczki" z pokazem tanecznym po nim grupa rekonstrukcyjna "Bractwa Rycerstwa Zamku Będzin" pokaże tańce średniowieczne. W tańcu hinduskim wystąpi Daria Szymura. Czas umilą śpiewem uczennice Karolina Przybysz i Magda Pałka

15

1

Nauczyciele języka włoskiego mgr Alina Tobolska i mgr Dariusz Krzyżewski przeprowadzą krótką lekcję pokazową z wykorzystaniem technik multimedialnych oraz quiz dotyczący podstawowych wiadomości o Italii i zabawy. Będzie można dowiedzieć się o kl. Ie o profilu j. włoskiego i poznać przyszłą wychowawczynię klasy mgr Grażynę Żogałę nauczyciela wf.

16

1

Szkolny pedagog mgr Hanna Żyrek poradzi na którkich warsztatach "Jak uczyć się szybko i skutecznie".

23

1

mgr Sara Komraus z kl IIc pokaże doświadczenia i prezentacje z fizyki.

24

2

Grupa z kl. IIb z wychowawcą mgr Wojciechem Lubczykiem zaprezentuje pokazy i doświadczenia chemiczne.

25

2

Zostanie zorganizowany Tea-room w angielskim stylu o 16:00 i 17:00 nastąpi zmiana warty przed Buckingham Palace (w harcówce IIp). Co pół godziny prezentacja dotycząca klasy 1a o profulu j. angielskiego i spotkanie z przyszłym wychowawcą mgr Ryszardem Sową nauczycielem j. niemieckiego.
Pro prezentacji quiz językowy i ćwiczenia na tablicy multimedialnej. Wszystko pod nadzorem nauczycielek języka angielskiego mgr Iwony Szymańskiej, mgr Jolanty Schmidt, mgr Kingi Paulewicz-Sopali i mgr Lucyny Biskupskiej

28

2

mgr Martyna Lubczyk nauczycielka języka polskiego i języka łacińskiego i kultury antycznej - przyszła wychowawczyni klasy Id o profilu humanistycznym razem z mgr Barbarą Kiereś nauczycielką historii i wos będą udzielały informacji na temat tej klasy. Po prezentacji multimedialnej odbędą się warsztaty historyczne.

30

2

W tej sali odbędzie się lekcja otwarta z matematyki przeprowadzona przez mgr Małgorzatę Ruchałę i zaprezentuje kompendium wiedzy na temat uczenia w klasie matematyczno-fizyczno-informatycznej. Na pytania również będzie odpowiadać mgr Izabela Hefner nauczycielka j. polskiego wychowawczyni przyszłej Ic