III Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Włoszech

11 marca w ramach obchodów Dnia Włoskiego w naszej szkole odbył się III Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Włoszech, na którym stawili się przedstawiciele aż 18 szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa, w tym z tak odległych miast jak Bielsko-Biała czy Rybnik. Przewodniczącym jury była dr Małgorzata Puto z Uniwersytetu Śląskiego, która wygłosiła również wykład pt. Primavera nell'arte e nella cultura italiana. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie VI LO z Katowic, natomiast drugie miejsce zajęli przedstawiciele Maczka: Edyta Grzebyk oraz Natalia Wiewiór z klasy 2e. Tuż za nimi uplasowali się uczniowie z Liceum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości z Bielska-Białej. Po konkursie uczniowie klas włoskich zaprezentowali program artystyczny, a absolwentki Maczka, Martyna Bańczyk i Ania Bednar, obecnie studentki filologii włoskiej, wygłosiły wykład dotyczący nauki na tymże kierunku. Dziękujemy wszystkim gościom za obecność, uczniom za pomoc i dobrą zabawę, e ci vediamo fra un anno!

A. Tobolska, D. Krzyżewski