Półfinał Debat Oksfordzkich

Dnia 30 maja 2012 r., w auli naszej szkoły odbył się półfinał "Śląskiego Turnieju Debat Oksfordzkich". W pojedynku udział wzięła reprezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 - I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Katowicach w składzie: Wojciech Hanusek, Michał Muskała i Paweł Trziąckowski oraz reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Katowicach w składzie: Wojciech Panek, Karol Walczak i Wojciech Pawlak. Debacie przewodniczył Marszałek Debaty Półfinałowej: Alex Juranek. Tematem spotkania była obrona (w przypadku reprezentacji II LO) lub negacja (w przypadku reprezentacji I LO) tezy: "Język śląski powinien zostać skodyfikowany". W skład Komisji Ekspertów weszli: prof. Krystian Węgrzynek (z ramienia szkoły), Pani Przedstawiciel Bractwa Oświatowego Związku Górnośląskiego (z ramienia Organizatorów) a także Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach - dr Andrzej Drogoń. Zwycięzcami debaty półfinałowej była drużyna oponentów - I LO im. Mikołaja Kopernika w Katowicach. Gratulujemy!