Italofonia 2019 na Uniwersytecie Śląskim

Dnia 16 stycznia uczniowie klasy 2e i 2f mieli okazję uczestniczyć w wykładach w języku włoskim zorganizowanych przez Instytut Języków Romańskich i Translatoryki UŚ w ramach kolejnej edycji Italofonii, której tematem przewodnim było „L’Italiano – la lingua della musica e la musica della lingua”. W programie wydarzenia zaplanowano m.in.:

• warsztaty kulturowo-językoznawcze pt. „La storia della musica italiana, czyli jak włoskie przeboje podbijały świat” oraz „La lingua italiana = la musica, czyli dlaczego język włoski jest taki piękny”,
  • występ artystyczny
  • konkurs podsumowujący dla zaproszonych szkół z całego województwa

W quizie nasi reprezentanci w składzie: Martyna Borowiecka (2e), Julia Rosicka (2f) i Piotr Walencik (2f), zdobyli drugie miejsce! Gratulujemy!

Warto wspomnieć, że zarówno warsztaty, quiz i część artystyczną przygotowały trzy nasze absolwentki, a obecnie studentki 2 i 3 roku italianistyki!