II Festiwal poloneza

W piątek 15 lutego br. odbył się  Festiwal Poloneza w II Liceum Ogólnokształcącym im. M. Konopnickiej w Katowicach. W festiwalu brało udział 10 szkół ze śląska. Prezentację każdej szkoły oceniało jury, w którego skład wchodzili specjaliści z dziedziny tańca ludowego.  Naszą szkołę godnie  reprezentowali  uczniowie klas trzecich: Magdalena Malcharek, Anna Baron, Aleksandra Warzyszyńska, Agata Bodora, Magdalena Korbel, Wiktoria Krasucka, Agnieszka Kozakiewicz, Paulina Gadecka, Joanna Stadnicka, Agnieszka Budzyńska, Marta Cebula, Artur Czernik, Mikołaj Horodecki, Marcin Przewdziecki, Jakub Kwinta, Paweł Iwan, Wojciech Szczygielniak, Rafał Dytko, Jarosław Stolarczyk, Grzegorz Nofiński, Marek Szablicki.  Zespół przygotowała  mgr Grażyna żogała. Festiwal wygrali gospodarze, drugie miejsce zajął zespół taneczny II LO im. Emilii Plater z Sosnowca a trzecie ZS nr.1 im. Gustawa Morcinka z Tychów.