Wyjście do radia eM

W dn. 23 stycznia 2019r. uczniowie IV LO i Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych  uczestniczyli w nagraniu audycji radiowej „Jak nauczyć młodzież systematyczności i wytrwałości w podjętych działaniach?”. Podczas audycji uczestnicy dzielili się ze słuchaczami swoim dotychczasowym doświadczeniem, nabytym podczas realizacji projektów w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Nagranie prowadzili redaktorzy Pani Maria Sudnik-Paluch i Pan Krzysztof Opara.

Uczniowie, podczas trzech „wejść na żywo” mieli możliwość zaprezentowanie celu realizowanego projektu, dzielili się swoimi sukcesami, opowiadali o napotkanych trudnościach, wyjaśniali dlaczego są wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka.

Swoje projekty prezentowali liderzy/reprezentanci zespołów:

Emilia Jagoda i Anna Staroń _1b_ BUDKARM. NA POMOC PTAKOM!

Projekt obejmuje obserwacje ptaków, własnoręczny wyrób karmników i budek dla ptaków jak i zachęcenie oraz uświadomienie obywateli katowickich osiedli, że mieszkające tutaj ptaki głodują i potrzebne są im schronienia przed mrozami i żywność.

Temat: Ekologia

Format: Wydarzenie publiczne

Natalia Janecka i Tymoteusz Jaśko_2f_ZOBACZYĆ GŁOS

Projekt przedstawia główne problemy osób głuchych. Uczniowie zapoznają ludzi ze sposobami komunikacji z takimi osobami oraz poszukują rozwiązań dla problemów, które powszechnie utrudniają funkcjonowanie w społeczeństwie osobom niesłyszącym.

Temat: Społeczeństwo obywatelskie

Format: Wydarzenie publiczne

Maja Fuss_1c_PACKAGED FOOD IS NOT GOOD

Projekt społeczny ma na celu uświadomienie Polakom jaki jest skład popularnego, paczkowanego jedzenie. Zespół pragnie pokazać jego zdrowsze „zamienniki” i zachęcić społeczeństwo do:

• ü czytania etykiet,
  • ü dbałości o dobrą kondycje organizmu.

Temat: Zdrowie i sport

Format: Reklama społeczna