Festiwal Makaronu

Dnia 9 stycznia odbył się w szkole Festiwal Makaronu. Przygotowaliśmy dla wszystkich liczne atrakcje: degustacje, ciekawostki, konkursy. Była okazja skosztować wielu dań na bazie makaronu, przygotowanych własnoręcznie przez uczniów klas włoskich, dowiedzieć się różnych ciekawych faktów związanych z tym produktem, a także sprawdzić swoją wiedzę na temat o włoskiej kultury. Dania szybko zniknęły, zatem można śmiało stwierdzić, że mamy w szkole świetnych kucharzy, którzy opanowali włoską sztukę kulinarną do perfekcji.

Jury złożone z Pani Dyrektor, Pana Wicedyrektora, kilku nauczycieli oraz uczniów wybrało też najlepsze dania. Mistrzynie pasty al dente to uczennice klasy 1e: Patrycja Marzec, Martyna Abramczyk-Buła, Paulina Wasylewicz i Natalia Izbińska. W nagrodę otrzymały prawdziwie włoski makaron do kolejnych pysznych dań.Gratulacje! Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego zabawnego święta.