Kolejne warsztaty z anatomii człowieka za nami

Jak co roku, w grudniu wyjechaliśmy do Krakowa na wyjazdy naukowe dedykowane klasom rozszerzającym biologię. 12 oraz 17 grudnia uczniowie klas Ib, Ie oraz IIIe w salach Muzeum Anatomii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego ćwiczyli budowę ludzkiego ciała. Korzystając ze zgromadzonych w salach muzeum unikatowych eksponatów kostnych oraz formalinowych uczniowie Maczka wykonywali szkice anatomiczne i notatki.

Współpraca IV LO z Uniwersytetem Jagiellońskim trwa od kilku lat, warsztaty z anatomii człowieka są stałym elementem programu naszej szkoły. Niesamowita atmosfera Theatrum Anatomicum inspiruje do odkrywania nowych biologicznych zainteresowań. Katedra Anatomii jest najlepszym miejscem do poznawania budowy ludzkiego ciała, z pewnością ciekawszym od szkolnej ławki.

Jak mawiał profesor Teichmann, jeden z założycieli Muzeum Anatomii Uniwersytetu Jagiellońskiego „Anatomia z książek na pamięć nauczana niewiele jest warta”.