Święty Mikołaj istnieje?

Zawsze wyobrażamy go sobie jako brzuchatego staruszka w czerwonej czapce, rozdającego prezenty i żywiącego się ciastkami z mlekiem (co to za dieta!). Ale tak naprawdę jedyna magia, której potrzebujemy, aby w święta stał się cud, to magia dobroci.
W tym roku nasza szkoła po raz piąty wzięła udział w projekcie Szlachetna Paczka. Pomagaliśmy rodzinie z Rudy Śląskiej, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej - 14-letniemu chłopcu i jego rodzicom, którzy są niepełnosprawni. Zebraliśmy produkty spożywcze, środki czyszczące, ubrania, obuwie. Wysłaliśmy w sumie 33 paczki, które 8 lub 9 grudnia trafiły do rodziny.
Projektem zajmowała się p. Ewa Korzeniowska. Zaangażowana była większość szkoły, szczególnie klasy 2b, 2c, 2e, 3b i 3a.
Ale Szlachetna Paczka nie jest wyłącznie świątecznym fenomenem. Jak zostało napisane na stronie, przez cały rok można wybierać swój własny sposób, by pomagać - np. przez wpłatę lub wolontariat.
Dawanie to ta rzecz, którą powinniśmy wynieść ze świąt Bożego Narodzenia. W końcu polepszenie czyjegoś dnia albo wywołanie uśmiechu na twarzy to najlepsza nagroda, jaką możemy dostać.