Konkurs Wiedzy o Patronie i Historii Szkoły 2018

Dzień 11.12 był niezwykle ważnym dniem dla naszej szkoły. Wtedy to przypadała 24. rocznica śmierci naszego patrona - generała Stanisława Maczka. Z tej okazji, jak co roku, został przeprowadzony konkurs maczkowski dla uczniów klas pierwszych, który miał sprawdzić ich zakres wiedzy zarówno o naszym patronie, jak i o naszej szkole. Reprezentanci klas tak bardzo walczyli ze sobą o zwycięstwo, że była potrzebna dogrywka, by wyłonić klasę, która zdobędzie I miejsce. Wyniki wyglądają następująco:

V miejsce - 3 pkt. - klasa I A
IV miejsce - 8 pkt. - klasa I C
III miejsce - 9 pkt. - klasa I B
II miejsce - 10 pkt. - klasa I D
I miejsce - 12 pkt. - klasa I E

W międzyczasie dla klas II i III zostały przeprowadzone zajęcia, na których uczniowie mogli obejrzeć film przybliżający historię generała Maczka. Były przeprowadzone również emocjonujące debaty na temat: Czy wartości wyznawane przez pokolenie Stanisława Maczka, mają odzwierciedlenie w wartościach wyznawanych przez dzisiejszą młodzież? Następnie klasy spotkały się w auli, by obejrzeć krótką akademię przygotowaną przez klasę II B i wysłuchać pięknego koncertu piosenek poświęconych Generałowi i jego żołnierzom, zaprezentowane przez uczennice klas II F i II C.