VIII Dzień Śląski

"Mój Śląsk jest niewidoczną stroną księżyca. Jego prawda pozostaje w cieniu, niewidzialna dla oślepłych jego cudzym światłem..."

VIII Dzień Śląski zorganizowany w tym roku ze Szkołą Podstawową nr 4 z Siemianowic już za nami. Uroczystość odbyła się 5 grudnia w Parku Tradycji w Michałkowicach.

Uczestniczyły w nim klasy pierwsze a także uczniowie gimnazjum. Na scenie podziwiano występy zespołu tanecznego, można było posłuchać śląskiej godki. Odbyła się również debata międzyszkolna, dotycząca powstań śląskich.

Drużyną zwycięską okazali się nasi młodsi koledzy z SP nr 4. Całe wydarzenie uświetnił pokaz mody projektantki Mirosławy Szałasty pt "Barwy Śląska". W rolę modelek wcieliły się uczennice Maczka oraz SP nr 4.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Związek Górnośląski.