Warsztaty klimatyczne „Wczujmy się w klimat”

Zmiany klimatu to proces stanowiący obecnie jedno z największych wyzwań. Ekstremalnych zjawisk pogodowych nie można lekceważyć-już teraz zachodzą na naszych oczach. Miasta, jako wielkie skupiska ludności, są szczególnie narażone na negatywne skutki zmian klimatu, które wpływają na wiele aspektów ich funkcjonowania-zagospodarowanie przestrzenne, budownictwo, transport, energetykę, produkcję, usługi. Coraz intensywniej oddziałują również na zdrowie ludności.

W dniu 29.11.2018 roku klasa 2f grupa hiszpańsko-geograficzna wraz z Panią Anną Komoniewską uczestniczyła w warsztatach  klimatycznych "Co należy wiedzieć o klimacie?", organizowanych przez Miasto Katowice oraz Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych.
Podczas warsztatów młodzież poznawała podstawowe pojęciach związane z klimatem, analizowała  skutki jego zmian. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę podczas rozwiązywania   zadań nawiązujących do tematu wykładu.

Pod koniec warsztatów uczniowie odwiedzili profesjonalną stację meteorologiczną gdzie mogli zapoznać się z funkcjonowaniem przyrządów  i metodami pomiaru zapylenia.