Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

We wtorek 20 listopada obchodzono Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Święto to upamiętnia uchwalenie Deklaracji Praw Dziecka w 1959 roku oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 roku. Z inicjatywy samorządu uczniowskiego również w naszej szkole czynnie włączyliśmy się w obchody tego ważnego dnia. Uczniowie poszczególnych klas przygotowali babeczki, które ozdobiono fragmentami Konwencji o Prawach Dziecka. Akcja ta miała uświadamiać młodzież i dorosłych. Część babeczek zjedli nasi uczniowie, a część z nich trafiła poza szkołę. Członkowie samorządu uczniowskiego oraz uczennice klasy 2f częstowały przechodniów w pobliżu naszego liceum. Oprócz tego rozstrzygnięto konkurs na najlepszy plakat tematyczny. Dziękujemy wszystkim klasom, które włączyły się w organizację tego święta. Każda klasa, która wykonała plakat, otrzymuje 1pkt. do Superklasy. Natomiast tegoroczni zwycięzcy to:

I miejsce - klasa 1b – 4pkt.

II miejsce – klasy 3d i 3e – po 3 pkt.

III miejsce – klasy 2f i 3b – po 2 pkt.

Gratulujemy!